70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Inwestowanie w CFD — na czym polega?

Kredytowe karty bez bik i karty kredytowe na saam dowód osobisty bez bik

Inwestowanie w CFD — na czym polega?

Inwestowanie w CFD — na czym polega?

Jedną z najważniejszych tarcz, które chronią cię przed stratami na giełdzie, jest wiedza. Dlatego zanim zdecydujesz się na grę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak działają i w jaki sposób na nich zarobisz. Dzięki temu zyskasz przewagę nam innymi traderami i dużo szybciej wypracujesz zysk. W artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które dotyczą tego stosunkowo nowego instrumentu finansowego.

CFD — co to jest?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na różnicę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w ofercie większości firm brokerskich, ponieważ jest bardzo prosty w realizacji. Gdy wybierasz CFD, nie inwestujesz w fizyczne akcje, tylko spekulujesz na temat ich ceny. Innymi słowy: zawierasz zakład z brokerem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.

Sprawia to, że CFD są jednymi z najbardziej elastycznych instrumentów finansowych w giełdowej ofercie. Za ich pomocą zajmiesz zarówno długą pozycję (tradycyjne na wzrost cen), jak i krótką (na spadek cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują niemal wszystkie rodzaje aktywów.

Kupisz CFD m.in. na:

 • surowce,
 • akcje spółek,
 • ETF-y,
 • waluty,
 • kryptowaluty.

Uważaj przy wyborze brokera!

Większość brokerów na rynku reklamuje się, że dają traderom dostęp do ogromnej liczby aktywów. W większości przypadków oferują tylko CFD, a nie możliwość fizycznego kupna akcji. Pamiętaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś z nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje również kontrakty CFD typu DMA (czyli z bezpośrednim dostępem do rynku). Dzięki tej opcji zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej reaguje na zmiany cen. Ponadto nie rywalizujesz z brokerem.

Dowiedz się więcej o intratnym rachunku CFD i zacznij zarabiać już dziś.

Czym CFD różni się od futures?

Mimo że na pierwszy rzut oka kontrakty CFD są bardzo zbliżone do futures, tak naprawdę kolidują w kilku istotnych punktach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

 1. CFD to transakcja między tobą a brokerem. W efekcie podlega tylko i wyłącznie regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W przypadku futures liczą się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uznajemy za bezpieczniejsze.
 2. Aby zainwestować w futures, potrzebujesz dużego kapitału. Z CFD zaczniesz już od symbolicznych kwot.
 3. CFD obejmują dużo większą liczbę aktywów, niż futures.

8 komentarzy

 1. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

 2. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

 3. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

 4. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

 5. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

 6. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

 7. […] Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega? […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *