70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Karta kredytowa – jak bezpiecznie z niej korzystać?

Karta kredytowa – jak bezpiecznie z niej korzystać?

Karta kredytowa – jak bezpiecznie z niej korzystać?

Jest ważnym dokumentem oraz wsparciem dla tych, którzy chcą cieszyć się wygodną w czasie zakupów. Niewielka karta kredytowa to wygoda, szczególnie dla tych, którzy nie lubią wybierać się na zakupy z większą ilością gotówki w portfelu.

Karta kredytowa

Niewielka karta kredytowa, w rękach osób nieodpowiedzialnych, może się jednak okazać początkiem wielkich problemów.

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Użytkownicy kwart kredytowych muszą przede wszystkim przechowywać je w bezpieczny sposób. Należy też chronić numer PIN – nie podawać go innym, nie nosić przy sobie kartki, na której ów numer jest zapisany oraz zasłaniać ręką klawisze w trakcie wpisywania tego numeru przy bankomatach lub przy terminalach płatniczych. To podstawa bezpieczeństwa, o której nikt z nas zapominać nie może. Odpowiednie kroki należy podjąć też w chwili zgubienia karty, a zgłoszenie kradzieży na policję oraz poinformowanie o tym fakcie banku to podstawa.

Bank blokuje wówczas kartę, co uniemożliwi złodziejowi podjęcie gotówki z naszego konta. Zdrowym rozsądkiem trzeba się też wykazać w trakcie zakupów. Karta kredytowa zachęca do kupowania większych ilości towarów, a jej użytkownicy łatwiej tracą kontrolę nad swymi wydatkami. Pamiętajmy, że wygoda wygodą, jednak by karta kredytowa służyła nam możliwie jak najlepiej, musimy z niej rozsądnie korzystać.

Artykuł powstał dzięki sponsorowi portalu sex telefon

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogdan
Bogdan
5 lat temu

Taki jeden youtuber – Mediafun: https://www.youtube.com/user/blogmediafunpl przeprowadził jakiś czas temu eksperyment polegający na udostępnieniu zdjęcia karty debetowej z odsłoniętymi numerami na swojej facebookowej tablicy – już po 20 minutach od ujawnienia danych został okradziony.