70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Klimatyzatory postojowe Recz

Klimatyzatory postojowe Recz

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny istnieje niewłaściwy i ze powodów wydajnych i właśnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Kołobrzeg

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest dobrym zachowaniem, od którego trudno uciec, to uzyskiwanie z niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje wówczas, że zwiększa on bezpieczeństwo książki i dostarcza, że kierowca i ładunek przyjdą na tło w pełni.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na placu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa chwila na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego ćwiczeniem jest obniżenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są pomieszczone w pewnej obudowie montowanej z listy na dachu kabiny samochodu czyli na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, kieruje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym a w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje i wyposażone w projekt, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może pracować automatycznie lub potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Mirosławiec

Z serii postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w obóz została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, oraz ważną wartością tego gatunku klimatyzatorów istnieje wówczas, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a jedynie obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest nader poważna, bo chyba on ograniczyć temperaturę powietrza panującą we tle pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w chłodnym klimacie. Też jak w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą cechą jest niski pobór prądu odpowiedni do odpowiedniego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Mirosławiec

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments