70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Pożyczka Opatów

Kredytowe karty bez bik i karty kredytowe na saam dowód osobisty bez bik

Pożyczka Opatów

Nowe rodzaje weryfikacji klienta pożyczek

Nowe modele weryfikacji klienta pożyczek – Weryfikacja tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy to nieodłączny element procedury aplikowania o świadczenie pieniężne. Firmy pozabankowe stosują wiele różnych rodzajów na sprawdzenie klienta. Wśród najpopularniejszych można znaleźć oczywiście rozmowę telefoniczną, przelew na rachunek bankowy, wizytę kuriera czy skan dowodu osobistego. Przedstawia się jednak, że pożyczkodawcy obmyślają inne systemy weryfikacyjne i chętnie próbują różne rozwiązania na tej podstawie.

Pożyczka Połaniec

Podmioty z sektora pożyczkowego w czasie tych lat zrobiły ogromny postęp jeżeli należy o unowocześnienie weryfikacji naszych klientów. Też dużo lat temu działały do tego zdjęcia dokumentów tożsamości, dziś wystarczy kilka kliknięć myszką.

Weryfikacja przy pożyczkach online

Sprawdzanie tożsamości na drogę już nikogo nie dziwi. Coraz mniej firm pożyczkowych używa do tego kurierów, którzy dawniej dokonywali weryfikacji przy dostarczaniu umowy. Weryfikacja nadal daje podmiotom finansowym większą pewność, że transakcja przebiegnie pomyślnie, a nabywca jest tąż osobą, za jaką się podaje. Tego standardu szczegółowa kontrola traktuje żyć bowiem receptą na wyłudzanie zobowiązań na czyjeś dane osobowe.
Najważniejszy jest czas

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Pożyczka Połaniec

Instytucje walczą o użytkownika nie tylko dobrą ofertą, a też szybkością działania. Aktualnie po drugi zastrzyk gotówki można wziąć w kilkanaście minut, a jeden proces podejmowania decyzji przez pożyczkodawcę trwa maksymalnie kwadrans. Instytucjom finansowym chce na szybkości, z tego początku też dopracowują jeszcze bardziej błyskawiczne metody weryfikacji klienta.

Czym jest Instantor?

To samo z najnowocześniejszych narzędzi weryfikacyjnych. Jest aplikacją chodzącą na podstawie tzw. screenscrapingu. Dzięki niej klient jest w bycie zalogować się na bliskie konto bankowe, z jakiego system zeskanuje wszystkie potrzebne pożyczkodawcy informacje. Chodzi w szczególności o określone osobowe i teleadresowe. Następnie aplikacja pobiera pełen raport dotyczący wiarygodności kredytowej klienta dodatkowo jego historię rachunku za poprzednie 12 miesięcy. Cała operacja jest zaledwie kilka sekund plus jest w sumy zautomatyzowana. Klient musi jedynie używać się do prostej instrukcji.
KontoConnect – weryfikacja w kilka chwili

Pożyczka Połaniec

Aplikacja funkcjonuje na takiej samej wartości co poprzednia. Zasadnicza różnica odnosi się do tego, że sprawdza jedynie podstawowe dane dotyczące klienta, natomiast nie czerpie informacji powiązanych z jego rachunkiem bankowym. W pobranym automatycznie raporcie nie znajdziemy więc historii transakcji, salda ani innych tego standardu informacji. Instytucja pożyczkowa musi przygotować analizę potencjału majątkowego przyszłego dłużnika samodzielnie, na bazie uzyskanych danych i m.in. sprawdzenia konsumenta w katalogach Biura Informacji Kredytowej czy Biura Informacji Gospodarczej.
Kontomatik – na czym polega?

Pożyczka Połaniec

Rozwiązanie to jest rozbudowaną wersję poprzednich systemów. Aplikacja powstała niemal dziesięć lat temu, tylko z wszystkim przyszłym rokiem jest rozbudowywana o różne prace. Dzięki niej pożyczkodawcy mogą przeżyć nie tylko dane typa, a także zajrzeć do jego treści finansowej i kredytowej. Kontomatik kojarzy się bo z bazami dłużników największych biur w terenie, przez co podmiot udzielający wsparcia jest szansa szybkiej analizy zdolności kredytowej.
Skanery dokumentów

Wyobraźnia inżynierów nie zna granic. Branża pożyczkowa przedstawia się w olbrzymim tempie jeżeli należy o innowacyjne technologie. Firmy pozabankowe coraz chętniej czerpią z aplikacji skanujących dokumenty, w ostatnim dowód tożsamości. Klienci mogą nie wyłącznie w kilka chwili przesłać skan, po którym pożyczkodawca dokona weryfikacji, a także mieć wrażenie bezpieczeństwa naszych danych. Aplikacje oparte są na najnowszych również w pełni zabezpieczonych rozwiązaniach, a klient jednak jest nowe zdanie.
Pożyczka na odcisk lub selfie?

Z całkowitą pewnością inne metody weryfikacji tożsamości będą wspierać się teraz nie właśnie na potwierdzaniu autentyczności dokumentów czy transakcjach bankowych. Na Zachodzie już dzisiaj badane są sposoby płatności z zastosowaniem wyłącznie linii papilarnych, a dodatkowo skanu twarzy. Część z nas dysponuje już telefonami, które w stu procentach mogą osiągnąć wymagania nowych dróg. Pytanie nie powinno zawierać więc, “albo” tego standardu metody znajdą wykorzystanie w rzeczywistości, lecz “kiedy” to stanie?
Co da przyszłość?

Pożyczka Połaniec

Tego potrafimy się wyłącznie domyślać. Warto na bieżąco poszukiwać nowe wynalazki branży FinTech. Firmy pozabankowe bardzo śmiało sięgają po częste udogodnienia. Bardziej zaawansowana technika i środki weryfikacji tożsamości to razem większe zaufanie swoich danych. Jeszcze kilka lat temu złoty okres miała siła połączona z kradzieżą tożsamości, w tej chwili jest jeszcze mniej okazji. Większość spraw jesteśmy w bycie załatwić online, logując się do bezpiecznego panelu czy systemu płatności online. Kto wie, czy za jeden czas nie będziemy potrzebować do tego wyłącznie odcisku palca lub skanu soczewki własnego oka?

Pożyczka Połaniec

Artykuł został sporządzony przez specjalistów Nowe rodzaje weryfikacji klienta pożyczek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *